מה זה שם מתחם ומה המשמעות שלו?

מה זה שם מתחם ומה המשמעות שלו?

שם מתחם זה נדל"ן !!!

הוא אומנם נמצא אי שם באוויר, באינטרנט, אבל הוא שלכם.

ברגע שאתם קניתם את שם המתחם הוא שלכם, אף אחד לא יכול לקחת לכם אותו (בכל שנה יש לשלם עבורו מחדש, מדובר בכ – 10$ לשנה, מהם 50 ₪ לשנה לנדל"ן רחב כל כך??!!)

שם המתחם הוא שם השטח שאותו רכשתם, הוא אף ורק שלכם, אתם יכולים לבנות "מגדלים" (אתרים, פורומים, בלוגים ועוד ועוד)

מדוע אם כן זה נקרא שם מתחם (Domain Name   ) ובכן, שם מתחם מכיל בתוכו את כל התחום שקניתם ואליו מצטרפים המון אזורים ושלוחות שמרחיבים את שם המתחם.

הרחבת שם המתחם תעשה ע"י תפיסת השם בכל המקומות שניתן (ויש כאלו המון ובחינם) כל מה שצריך זה לפעול ומיד.

דוגמא לאזורים שבהם נוכל להרחיב את שם המתחם שלנו :

רשתות חברתיות:

זהו אזור מצויין להיות בו, יש בו המון יתרונות בהפצת המידע על התחום שלכם ויצירת קשרים חברתיים ועסקיים. שם נוכל להירשם בשם שנרצה לקדם למשל http://www.linkedin.com/in/lilachdror  – כן!גם זה שם דומיין שנכנס לתוך הרשת החברתית שקוראים לה linkedIn, אף אחד אחר לא יכול לרכוש את זה, אף אחד אחר לא יכול לקחת את זה וזה בחינם לגמרי!!! וכאן אתם צריכים להיות !!!

בלוגים:

הבלוגים החינמיים הם מקום מצויין לחזק את שם הדומיין שלכם, תהליך הרישום הוא פשוט, עליכם למלא את פרטי הפרופיל שלכם ומדי פעם לשחרר כתבה.

בבלוגים ה – URL יהיה קצת שונה במקום הWWW –  , שם האתר יופיע :  megirot.blogger.com , לעיתים כדאי אפילו לתפוס כמה שמות שמתאימים לתחום שלכם כולל שמכם הפרטי, הרי בסופו של דבר תרצו לקשור את שם העסק שלכם עם השם שלכם.

ערוצי סרטים:

בערוצי הסרטים תעלו סרטים ותפתחו ערוצים שלכם (חשבון שלכם), שוב, גם כאן הרישום ללא תשלום. בערוצים אלו תמלאו פרטים ותוסיפו קישורים לאתר שלכם.

חשוב לזכור כי הרישום לבלוגים ולרשתות החברתיות כולם בחינם.

חשוב לרשום את השם שלכם, את הפרטים שלכם, את הקישור לאתר שלכם, את הפרופיל שלכם, שאנשים ידעו במה אתם עוסקים.. בכל מערכת כזו שאתם פותחים מחזקת את הנוכחות האינטרנטית שלכם.

אתם לא קונים את שם החברה שלכם אתם קונים שם מתחם! שם דומיין!

האינטרנט היא רשת של הפצת השם שלנו כל רשתות חברתיות או בלוגים הוא החנות שלנו, ששייכת לתחום שאותו קנינו.

המתחם שלנו "רשת ההפצה" שלנו כולו אינסופי, הוא ענק!

אם אהבתם שתפו גם אחרים…Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someoneTweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on LinkedIn0

2 תגובות ל “מה זה שם מתחם ומה המשמעות שלו?”

 1. תודה, לילך על כל המידע אבל לא הבנתי איפה רושמים את התוספת הזו, קניתי דומיין ונכנסתי לדף שלי בפייסבוק (למשל) חיפשתי איפה רושמים את המיתחם ולא מצאתי.
  בהגדרות? בפרופיל?… האם תוכלי לכוון אותי?
  תודה, קרני

  [הגב]

 2. באמת המידע עוזר לי להבין את האפשרויות לפרוש את המידע שארצה להכניס לאתר ולהפיצו ככל האפשר. תודה.
  אילן

  [הגב]

שלח תגובה