כיצד נוצר עסק מחלום

כיצד נוצר עסק מחלום

לפני שנה

לא היה מוצר, לא היה עסק, לא הייתה רשימת תפוצה  ובוודאי לא לקוחות – היה "0" אפס מהכל Frown.

היום

יש מוצר, יש עסק, יש רשימת תפוצה ויש גם לקוחות מדהימים (אני חושבת שיש לי את הלקוחות הכי מפרגנים) – ויש לי עולם ומלואו Smile.

לפני שנה, כן, בדיוק לפני שנה בתחושה של חוסר מיצוי עצמי מצאתי את עצמי בסדנת משיגי היעדים של ערן שטרן
אך אם אפשפש קצת יותר, למעשה חודשיים לפני כן (בתחושה של חוסר מיצוי עצמי, תיסכול ושיעמום שליוו אותי למען האמת כמה שנים טובות, משהו כמו 5 שנים!!!! מדהים לגלות כמה זמן אנשים סוחבים איתם את התחושות הללו וכיצד אפשר יחסית בזמן קצר לפתור אותם….) קיבלתי דרך חבר במייל את הסרט "הסוד".
הסרט הזה תפש אותי באמצע יום עבודה ולא יכולתי להפסיק לראות אותו.
בתור מהנדסת, מאוד מסודרת, עם הרבה לוגיקה והיגיון, סרט כזה כמה שנים קודם, היה עובר לידי…אבל הפעם זה גרם לי לפעול.

ביום א' הקרוב (ערב ערב פסח) אני מקיימת שיחה אינטרנטית עם ערן שטרן שבה אספר על כל התהליך מהתחלה,

אני מזמינה אתכם להרשם לשיחה

===>

ליחצו כאן לקישור לדף הרשמה לשיחה!

אני מבינה שכל התהליך שעברתי מכאן והלאה הוא תהליך שתפש אותי בדיוק באחת מנקודות השפל בתחושה שלי. יש סרטון מדהים של סטיב ג'ובס מנכ"ל Apple, Pixar…שמדבר על "Connecting The Dots" חיבור הנקודות הנמוכות בחיים שלנו ואיך החיבור שלהן הוא זה שיוצר את המתווה שלנו בחיים.

הנה הסרטון:

הפעולה הראשונה שעשיתי היא לכתוב את מפת החזון שלי, ממש לפרט כל מה שאני רוצה בחיים שלי, ממש בכל התחומים :משפחה, זוגיות, ילדים, פנאי, כלכלה, חומריות, השכלה והעשרה ורק בדבר אחד לא היה לי מה לכתוב, לא ידעתי מה אני רוצה…..העיסוק והעצמאות הכלכלית.
אם אני זוכרת נכון, חודשיים אח"כ (אל תתפסו אותי במילה, אולי חודשיים וחצי..), באופן די מפתיע (אלו לא סדנאות שהייתי נוהגת ללכת אליהן), אמרתי "כן" להשתתפות שלי בסדנא של ערן שטרן.

אני מוכרחה לגלות שהייתי די סקפטית, לא היה לי ממש כח לכל סדנאות העצמה האלו…אבל הדרך שערן העביר את הסדנא גרם לי באמת לחשוב ו"לעשות" עבודה עם עצמי, צריך להבין שלא מדובר פה בעבודה של חודשים עם הרבה שיחות נפש, אלא פשוט, מפגש של יום מהבוקר עד אחה"צ, עם תובנות ודוגמאות מהחיים הפרטיים של ערן (שכמובן מאוד התחברתי אליהם כי גם ערן מהנדס בהשכלתו וגם הוא היה מתוסכל מהעיסוק שלו ולמעשה בניגוד לכל הציפיות, פשוט זנח את "המקצוע" ופנה לדרך אחרת לגמריי.) …אז היתה לי הארה, הבנתי מה אני רוצה לעשות.

הבנתי שאני רוצה לעסוק בהדרכה שקשורה לחינוך נוער. (אתם בטח שואלים את עצמכם "מה הקשר בין זה למה שהיא עושה היום?"….אני מיד אענה )
אני חייבת להדגיש שזו לא הייתה  סתם הבנה או הערה זו היתה תשוקה, תשוקה בוערת, הרגשתי שאני חייבת לעשות את זה, חייבת לממש את זה, זה כבר בער בעצמותי! בדיעבד, מכאן למעשה עברתי בעצם תהליך שינוי מחשבתי, שינוי בתודעה לאט לאט הפכתי ממשהי שאין לה מושג מה לעשות עם עצמה ובמה לעסוק למישהי שרוצה לעסוק בהדרכה, מישהי שמדריכה בסרטונים ברשת האינטרנט, מדריכה בכיתות לימוד….

אני מזמינה אתכם להרשם כאן לשיחה עם ערן

===>

ליחצו כאן לקישור לדף הרשמה לשיחה:

היום, כן גם בדיעבד, אני מבינה מדוע זו היתה ההגדרה לתשוקה הבוערת שלי, אני מבינה שזו בדיוק התחושה שגרמה לי 3 חודשים אח"כ להתחייב.
בכל אופן, הגעתי הביתה כולי נרגשת מ"התגלית" (שחוויתי בסדנא של ערן שטרן)….וקיבלתי מקלחת של צוננים! "מה תעשי עם זה, איך תפתחי את זה, איך זה מתקשר לחופש הכלכלי שאת מדברת עליו, איזה עסק כבר אפשר לעשות מזה"

האמת, הייתי מתוסכלת, זה כיבה אותי כמעט לגמריי….וכל מה שרציתי זה פשוט לכתוב על התחושות שלי, על מחשבותי….בקיצור על הגיגי ולהעלות אותם על אתר באינטרנט (לא יודעת מהיכן הגיע אלי הרעיון ולמה חשבתי שמישהו בכלל ירצה לקרא משהו, אבל התעקשתי)
פניתי לבונה אתרים, שיבנה לי אתר ושיקים לי אותו על מערכת שאוכל לשכפל אותה ולהשתמש בה לעוד אתרים, האמת היא ששחשבתי להקים אתרים נוספים כדי שישמשו כאתרי תוכן שאשווק בהם מוצרים וארויח כסף דרך האינטרנט (קוראים לזה אפילייט affiliate )– כך אני גם אעשה כסף מזה (זוכרים את "הצוננים" שקיבלתי בבית : "איך זה מתקשר לחופש הכלכלי שאת מדברת עליו, איזה עסק כבר אפשר לעשות מזה")

כמו שסיפרתי קודם, מקלחת הצוננים לא כיבתה אותי לגמריי, הניצוץ נשאר אי שם חבוי……..3 חודשים אח"כ, כשהכל מתבשל בפנים בתוך תוכי – "התחייבתי" והכרזתי על העסק החדש שלי.
ההתחיבות הזו עשתה הבדל משמעותי בחיי, היא הפכה את הרצון והתשוקה הבוערת שלי למשהו שמתממש.
אני חייבת להציג לכם ציטוט מתוך ה"התחייבות" של המשלחת הסקוטית להימלאיה, כי אכן מאז ההתחיבות, משהו זז בעולם בשבילי (בדיוק כמו בסרט "הסוד" ובסדנא של ערן שטרן, שהעולם מתכוונן לפי הרצונות שלנו….זה פשוט עובד!)

"כל עוד איננו מתחייבים, קיימים ההיסוס, האפשרות לסגת, חוסר התוחלת. לגבי כל צעד של יזמה, ישנה אמת בסיסית אחת – שאי ידיעתה שמה לאל אין ספור תכניות ורעיונות נהדרים: ברגע בו אדם מתחייב חד-משמעית, גם העולם מתחיל לנוע. קורים כל מיני דברים הבאים לעזרתו, שלא היו קורים אחרת. מעיין שלם של אירועים נובע מן ההחלטה, ואלה פועלים לטובת האדם בצורת התרחשויות ומפגשים והתגשמויות, לכאורה מקריים, שהאדם לא יכול היה אף לחלום שיקרו בדרכו."

מאז ההתחייבות הכל קרה כל כך מהר….

 • בתוך חודש ב – 23.6.2009 נוצר הקורס הראשון שלי "איך להקים אתר אינטרנט (במערכת הכי טובה שיש) ולהפוך אותו לסניף של העסק שלהם וזאת תוך כדי המיתוג הפרטי העיסקי שלכם ברשת" – והראשון להירשם לקורס היה ערן שטרן, שהשכיל והבין כבר אז (הרבה לפני שאני בכלל הבנתי איזה אוצר יש לי..) שכדאי להירשם לקורס ומהר, לפני שהמחיר יעלה…ערן הוא דוגמא להחלטה מהירה נקיטת פעולה – זה אחד הדברים המשמעותיים שלמדתי ממנו (יש לי עוד מה להשתפר, אבל אני בכיוון…פירגון עצמי לא מזיק Smile.
 • לפני חודש וחצי הפקתי דיסק הדרכה על פייסבוק ועוד כלים חשובים
 • בימים אלו אני שוקדת על הקמת תוכנית שנתית מיוחדת במינה
 • העברתי מספר הרצאות בפורומים שונים ובמאי אני ארצה גם באחד מהמוסדות להשכלה גבוהה
 • העברתי הרצאות אינטרנטיות

קצת מספרים:

 • יש לי רשימת תפוצה של : 2,268 אנשים
 • יש לי 666 אוהדים בדף האוהדים של "הכלים החינמיים" בפייסבוק
 • מחיר הקורס למחזור הראשון היה: 397 ש"ח והיום : 1,737 ש"ח

ועוד היד נטויה…

אני יודעת שזה נראה טוב אבל חייבים להבין שכל ההשגים הללו מלווים:
בהרבה אכזבות וכשלונות בדרך, הוצאות כספיות על קורסים אינטרנטים רבים שלקחתי מחו"ל, קורסים פרטיים כאן בארץ, הרבה נסיונות שלא צלחו, עבודה רבה עד השעות הקטנות של הלילה – עייפות שאי אפשר לתאר (ה"שלאפט שטונדה"  של יום שישי בשעות צהריים הוכתרה כשינה הקדושה של השבוע), לא מעט קריסת מערכות ובכיCry
והכל תוך כדי :
המשך עבודה בעסק אחר
נהול בית
גידול 3 ילדים הכולל זמן לשבת איתם בעיקר עם הקטנצ'יק, גם בהכנה לקראת בי"ס (הייתי כותבת על מחשב נישא בזמן שהמתנתי לו בין שיעור טרפיה בדיבור לשיעור ריפוי בעיסוק…) וגם ישיבה על שיעורי בית כשכבר הגיע לכיתה א', ימי הורים, טיולים, ארועים בבית הספר ועוד ועוד….
מפגש עם משפחה וחברים
וגם טיולים בארץ (לא מוותרת על זה…)

אבל שווה בצורה בלתי רגילה!!!!!!!!!!!

ביום ראשון ה – 28.3.2010 אני מקיימת שיחה עם ערן שטרן מנכ"ל יוצא מכלל בה גם אני וגם ערן נספר על הדרך משתי נקודות המבט
להרשמה לשיחה של לילך דרור מנכל"ית "מגירות" וערן שטרן מנכ"ל "יוצא מהכלל" לחצו כאן

אשמח מאוד גם לקבל תגובות על הפוסט, התגובות שלכם הן חלק מהחיזוקים היותר משמעותיים שאני מקבלת הם נותנות המון כח להמשיך ולקום כשיש נפילות בדרך (ויש לא מעט…)

נשתמע בשיחה ביום ראשון, יום לפני ערב פסח, שיהיה על מה לחשוב ואולי אפילו "להתחייב" Wink
להרשמה לשיחה לחצו כאן

קצת עידכוני סטיסטיקה:

ביום א' 21/03/20140 בשעה 19:00 הגענו ל100 נירשמים להרצאה.

בשעה זו ביקרו 1340 מבקרים ב 19 שעות .

אם אהבתם שתפו גם אחרים…Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someoneTweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on LinkedIn0Powered By Megirot

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email

47 תגובות ל “כיצד נוצר עסק מחלום”

 1. שלום לילך,

  מאוד אהבתי לקרוא את הפוסט הזה. התחברתי אליו ברגע שכן גם אני עוברת כרגע תהליך דומה (עשיתי לאחרונה מעבר משמעותי משכירה לעצמאית לאחר 15 שנים בתפקידים בכירים בתחום מערכות המידע), גם אני הייתי בסדנאות של ערן שטרן, אלון אולמן, אמיר הרדוף והראש על גלגלים…
  אני שמחה לראות שהתהליך שאני עוברת הוא כנראה נורמלי, וזה שעדיין לא המתקדתי בדיוק בייחוד של העסק שלי, לא אומר שאני לא אגיע אליו…
  אני מקבלת הרבה חיזוק מהדברים שכתבת פה.
  יישר כח ובהצלחה!

  דורית

  [הגב]

 2. יהודית 09/04/2010 10:15 am

  שלום לך לילך.

  א.כל טיפ וטיפ שלך נאספות לטיפות גדולות וברוכות.כמו גשם מבורך.המשקה ומחלחל אל תוך האדמה .אוהבת את הטיפ..טיפות האלה .תבורכי.

  ב.כמוך גם אני ישבתי וחשבתי מה אעשה שיגרום לי הנאה מרובה בחיי.

  מה ימשוך אותי ויביא אותי להגשמה.
  הכנתי חזון לפי "המתכון של ערן" נדמה לי שזה קרה ב-2007
  לאחר שנחשפתי אל ה"סוד".
  כתבתי חזון נפלא,התחייבתי,בערה בי אש התשוקה,אך היא דעכה כי לא שמרתי על הגחלת.אך היא לא כבתה לחלוטין.
  היום החזון שלי קורם עור וגידים.ואני מתחייבת לעצמי להיות אמיתית ולא לא לתת לאש התשוקה ולו רק לרגע להמעיט מעוצמתה עד …שילבש בשר ותופח בו רוח החיים ויעמוד איתן ויציב לפני קיים ושריר.

  תודה לך על המאמר שחיזק בי את האמונה במעשה זה.
  להפיח חיים החזון שיראה אור בקרוב.

  תודה לך ושבת שלום.
  יהודית

  [הגב]

 3. איציק לוי 28/03/2010 4:22 pm

  לילך את מעוררת השראה והשתאות עבורי. אני עדיין על הגדר כנראה. או שפשוט נמנע מלראות את מה שיש כבר.
  על כל פנים תודה על השיתופים.

  [הגב]

 4. היי לילך,
  אני נהנית מאוד לקרוא את הפוסטים שלך. הם מועברים בצורה מעניינת ואף מאוד מחכימים.
  בינואר השנה, אחותי ואני הקמנו חנות וירטואלית למוצרי תינוקות וילדים ואני חייבת לציין שהפוסטים שלך מאוד מחזקים.
  תודה רבה.
  גלית

  [הגב]

 5. שלום לילך,

  נא לרשום אותי לעונה השנייה של "הסודות וכלים החינמיים".

  המון בהצלחה !

  בברכה,

  שרון כהן
  מנהל האתר Plans

  [הגב]

 6. חלי בן דויד 23/03/2010 11:42 am

  היי לילך!
  אני עוקבת אחרייך כבר תקופה ומקבלת ממך את כול ה"טיפים" הנפלאים ושומרת אותם.
  אני לא מפסיקה לחייך לי ונהנית ממה שאת כותבת.
  נמצאת בעיצומו של אותו מסע שאת עוברת וכרגע על אש קטנה בבניית היסודות לעסק הדנדש שלי.
  אחרי פסח אסיים את בניית עמוד השדרה העיקרי בניית 4 מצגות גדולות ועיצובן הגראפי.
  למה אניי מחייכת?
  כי בהגדרה הפשוטה אני נחשבת ל"מאותגרת טכנולוגית" בעליל וכמו שאני אוהבת לכנות את עצמי "אישה אנלוגית בעולם דיגיטלי" ומכורח הנסיבות החדשות ה"מאותגרת" מצאה את עצמה בונה 4 מצגות גדולות לבד לסדנאות עתידיות ומעצבת לבד כ800 שקפים בפאאור פוינט שעד לפני כחצי שנה פאואר פוינט היה בשבילה סינית מתורגם לכורדית.
  כשהתחלתי לקבל ממך את הטיפים מצאתי את עצמי בעיצומו של תהליך בניית המיתוג שלי קרי כרטיס ביקור,דף מכתבים ,מעטפה ,לוגו ואתר, פתאום ירדו לי כמה אסימונים ושם עצרתי!
  הכול יבוצע והאתר יחכה…בואו נראה מה יש לחמודה הזו להציע לי לפני שאני נכנסת לבניית אתר אצל בונה אתרים ומעצב גראפי וזה לא נגמר….בתקציב שאין לי
  אז בנתיים אבנה לי בלוג…בלוא הכי עדיין לא התחלתי את השיווק.
  ובנתיים דרכך הגעתי לאתר של ערן שטרן…ואמיר הרדוף…ואני סופגת….
  והתכנים שאני מקבלת מכם עושים לי שכל וגורמים לתא הבודד במוח שלי להתרוצץ….
  בשלב הבא אחרי פסח החלטתי לחבור לאחת הסדנאות של ערן שטרן ועמיתו "קוד מנצח"
  ואלייך ל קורס בניית אתר (אם הצלחתי לבנות מצגות אין לי ספק שאצליח בעזרתך גם לבנות אתר… פתאום זה מתרגם לי בעברית….
  שהרי גם את הגעת מהמקום הזה של "לא היה לי מושג ירוק"…בכול מה שקשור לטכנולוגיה ומחשבים…וזה תפש אותי במיוחד…
  השלב של אחרי יהיה להשתלב בליווי עסקי באחת התוכניות של אמיר הרדוף או מישהו אחר כמו שאמרתי אני כרגע בכוננות ספיגה ועיבוד נתונים.
  אני עוברת תהליך מדהים עם הרבה משוכות בדרך ועדיין הולכת עם ל גדול על הגב אבל מאוד נהנית מהדרך ומהאנשים החדשים עם התכנים החדשים שפותחים לי עיניים ושער לחדש לחשיבה אחרת ולעתיד חדש…
  נכון יש לופים וכול מיני מהמורות בדרך אבל מתמודדים איתם ומבינים שכול זה שיעורים כדי לטפס למדרגה הבאה.
  כן…נוכחתי לדעת שכשהולכים למיזם חדש עולים במדרגות ולא במעלית ואין קיצורי דרך…
  יש מסלול שצריך לעבור כדי להגיע למטרה ויש גם שכר לימוד.
  זמן,השקעה בעיקר בעצמך ובלימוד של הרבה חדש וגם כסף.
  ידע הוא כוח ואי אפשר בלי ידע ולפעמים צריך גם לקנות אותו בכסף.
  ואנשים כמוך וכמו שהוזכרו לעיל הופכים את המסלול ליותר נעים ונוח.
  תודה לך לילך!
  אני שואבת ממך השראה וכוח להמשיך!
  ואני שמחה לראות אותך מצליחה.

  חלי בן דויד
  Be More
  "סודות מקצועים של דוגמניות ורופאים"…

  [הגב]

 7. מישאל לוי 22/03/2010 7:56 am

  בס"ד

  לילך המון תודה והערכה על השיתוף בידע,
  ובעיקר בתהליכים האישיים שעברת.
  אני עדיין לא מיישם את הטיפים שלך, אבל קורא אותם בעיון ושומר…
  מחכה לתקופה הנכונה לפעול ולשדרג את העסק שלי בעזרתך.
  על כל פנים, זה תמיד משמח, מעודד, ומפיח תקוה לקרוא את
  המאמרים המצוינים שלך.

  תודה, כל טוב,
  והרבה הצלחה,
  מישאל.

  [הגב]

 8. לילך
  כייף לקרא דבריך.אני מאמינה שרצון ואמונה פותחים את הדרך, רצון ואמונה עוזרים לעבור כל מכשול ומהמורה. ואת מוכיחה זאת, משתפת ונותנת דוגמא.
  קיבלתי ממך כל שבוע את הטיפים, את הכלים החינמיים. האתר שלי היה כבר באויר, בתחילת דרכו. נעזרתי בטיפים שלך, קצת שיפצתי קצת שיניתי, ממשיכה ללמוד… אפילו נכנסתי לפייסבוק ופתחתי דף לעסק שלי: צעדים – נגיעה הוליסטית לגוף ולנפש.
  שוב תודה לך ו ב ה צ ל ח ה ! !
  דגנית

  [הגב]

 9. לילך שלום,

  ייש כוח !!!
  מסתבר, שכשיש רצון עז אין דבר העומד בפני הרצון.
  אין ספק שאת מהווה מקור להשראה.

  בהצלחה…

  [הגב]

 10. תודה. מעניין ומשמח.

  תמיד ממלא נחת לראות איך האותנטיות היא הגישה הכי טובה. כולם מחפשים מסכות, עזרים, טריקים ובסוף, ההתבוננות, ההכרה בדברים וגיבוש (באומץ) של דרך עושים את העבודה באופן הכי טוב.

  יישר כוח לילך, אני שמח שנתקלתי באתר שלך.

  [הגב]

 11. לילך שלום,

  רציתי להגיב על הדברים שאמרה מור. עד לא מזמן היתה לי נטייה רעה
  לקבל דברי ביקורת כדברי חכמים שאין עליהם עוררין. כאילו מעצם יכולתך
  להגיב בביקורת הופכת אותך לחכם. לבונה אתרים האתר המוצלח שלך
  הוא כסדין אדום אל מול השור. את מציבה אלטרנטיבה ראוייה לחלוטין
  לכל חברה לבניית אתרים. אנשים ביקורתיית הם אנשים שאינם מוכנים לחלוק את הידע שלהם עם אחרים, והם מונעים על ידי הפחדים שלהם ובניגוד למה שהם חושבים זה מורגש באופן מיידי. אם גם אני נשמעת פה ביקורתית ותקיפה
  אז אני מתנצלת, אולי כי אני מאוד רגישה ולא חסינה לביקורת מספיק עדיין.
  תודה בכל אופן על כל מה שאת כותבת ושולחת אלי,
  מקווה להשתתף בשיחה עם ערן,
  עדנה.

  [הגב]

 12. לילך שלום
  אני נהנה לקבל ממך הדרכה, יש לך הרבה מרץ ויוזמה וזה מתבטא בפוסט הזה שקראתי אותו בצמא, את משרה בטחון באנשים שמתחילים עם עסקים באינטרנט, וברור שלכל אחד ואחד מאתנו יש קושיים כאלה ואחרים בבנית אתרים או בכלל לעמוד בפני קושיים בדרך. את אור בקצה המנהרה ואני מאחל לך המשך הדרכה חינמית נהדרת.
  יש לי אתר שבניתי בצורה חינמית גם כן האתר נמצא עדיין בשלבי בנייה הייתי מאוד מעונייןלקבל עליו ביקורת בונה ממך דבר שהיה ממריץ אותי לשכלל את האתר ולבנותו לפי ראות עיני, לדאבוני אין ברשותי עדיין להוציא כספים על בנייה בונה בצורה אחרת מאשר הוצאה חינמית, מצבי הכלכלי כיום הוא בכי רע, לא אינני בוכה, אני אדם עם מוטיבציה בונה אינני פסימיסט אחרת מזמן הייתי פורש מהקושיים שיש בבניית עסק באינטרנט.
  הנה הלינק לאתר שלי
  http://www.hadargrad.022.co.il/BRPortal/br/P100.jsp
  בתודה מראש ובאהבת בלוגר
  הדר גרד

  [הגב]

 13. לילך אין כמוך,
  אני עוקבת אחריך ומעריצה את היכולות שלך את הנחישות וכמובן את הביצוע, קבלתי ממך טיפים מועילים ביותר , טובנות והרבה חומר רלווטי שעזרו לי בשיווק הגלריה שלי והכל ח י נ ם, תודה לכל והמשך הצלחה רבה.
  כן כן לכולנו יש מה ללימוד ממך.
  בתיה קולר – מנכ"לית גלריה K – שיווק ומכירת עתיקות

  [הגב]

 14. לילך יקירתי,

  מדהים לראות מה קרה לך בחצי השנה האחרונה,
  את מדהימה….
  אני זוכרת את השיחה שלנו ביער לפני והיכן את היום…

  בשבילך השמיים הם הגבול, אני יודעת וממליצה לכולם לחזור ולבדוק מה חדש אצל לילך כל הזמן,

  בהצלחה בהמשך,

  שרון

  [הגב]

 15. יעל ששון 21/03/2010 12:42 pm

  לילך שלום,

  זו הפעם הראשונה שאני נתקלת במשהו שכתבת, ואני חייבת להגיד שהתרשמתי מאוד. אני כרגע שכירה במשרה מלאה ומרגישה שיעמום וחוסר סיפוק.אני מעוניינת בהדרגה לעבור להיות יועצת עצמאית לכלכלת המשפחה לאחר קורס שלקחתי. מעודד לדעת שנשים מסוגלות לעשות שינוי כזה מבלי לעזוב את מקום העבודה בשלב ראשון ותוך גידול ילדים וטיפול בבית (יש לי בעל תומך אומנם, אך שנינו עסוקים כל הזמן…).
  לקחתי ממך בשלב זה את העידוד שזה אפשרי ואני פשוט צריכה להחליט לעשות ולעשות!!!

  תודה,
  יעל

  [הגב]

 16. לילך היקרה!
  תודה לך על כל הפוסטים והתכנים המרתקים שאת יוצרת.
  השיתוף שלך והסיפורים שאת שוזרת בהם את עצמך בהחלט נותנים השראה רבה וראייה חיובית שעם התמדה ואמונה ניתן להשיג הכל ואת דוגמא חיה לכך.
  גם אני וגלעד פתחנו את האתר שלנו "להחכים בפקקים" לאחר הקורס שלך
  וללא ספק ההדרכות שלך תמיד שפכו עוד אור ודחפו אותנו קדימה
  תודה רבה, תמשיכי לעשות חייל במעשייך.
  ארז
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  http://bit.ly/audio-didact
  תכנים להעשרה ולימוד עצמי באודיו

  [הגב]

  לילך דרור Reply:

  ארז הי,
  תענוג לקבל מכם את התגובות
  אני גם מבקרת באתר שלכם ורואה איך הוא מתמלא בתוכן (אפילו למדתי מיכם על אחד התוספים והעברתי אותו לאחת המשתתפות בקורס שתשתמש בו גם)
  זה מה שנפלא כל כך במערכת הזו – כולם יכולים להשתמש בתוספים ובתבניות ולהתאים לעצמם ע"פ צבעים וצורך
  אני מאוד אוהבת את האתר שלכם וגאה בכם ממש כאילו אתם ילדי
  תודה לכם על ההתמדה ומאחלת לכם הצלחה ענקית,
  לילך

  [הגב]

 17. לילך המאד יקרה,

  אני מאד נהנית ללמוד ממך על…

  כנות, כנות, כנות! כמו כן אני לומדת ממך המון על …

  שיתוף, שיתוף, שיתוף!

  וגם על שת"פ…

  הופתעתי לקרוא שאת אם ל- 3 …

  הופתעתי ושמחתי…

  אשמח לקרוא את תגובתך לגבי:

  באתרו של אלי שביט http://www.toplink.co.il/

  קיים חדר ניתוח אתרים.

  בניתוח לאתר http://tamidcafe.com/

  הוא כותב :

  שלום דרור,

  באמצעות דוגמת האתר שלך אני רוצה להסביר את תופעת "אתרים זולים" ואת הבעיה העיקרית שנובעת מכך.

  רוב אנשי העסקים והיזמים המתחילים נתקלים באותו המצב – "אנחנו צריכים אתר מקצועי, אבל אין לנו הרבה כסף!"

  מהסיבה הזאת הם מתחילים לחפש באינטרנט מערכות חינמיות (או זולות) לבניית אתרים ומוצאים אותן בשפע,

  יזמי האינטרנט המתחילים חושבים שמצאו את הפיתרון – "יופי, יש לי אתר מצוין וגם יצאתי בזול! איזה כיף!"

  הם רק לא יודעים דבר אחד – הם הורסים את העסק שלהם על ההתחלה!

  למה?!

  כל אחד באינטרנט יודע מה זה אתר זול, איך בונים אותו וכמה הוא באמת עולה. יודעים זאת גם הגולשים של האתר שלך.

  כן, אבל איך בדיוק זה מפריע לעסק?!

  פשוט מאוד – באתרים מהסוג הזה, קשה מאוד ליצור אמון. הגולש מסרב להאמין באדם או בעסק שעומד מאחורי האתר כזה.

  באתרים זולים וחינמיים קשה מאוד להרוויח את אמונם של המבקרים. כמעט אף אחד מבין המבקרים לא מבצע קניות באתרים כאלה. מדוע? המבקר מבין כבר "מי זה" המוכר הזה, אשר לא מסוגל לשלם על האתר הפרטי שלו.

  "אין לו אפילו כמה אלפי שקלים על מנת לבנות את האתר הפרטי שלו! והאדם הזה רוצה לשכנע אותי בכך שניתן לקנות ממנו ולסמוך עליו!"

  הוא פשוט לא מזמין את המוצר ולא רוצה להתעסק עם יזם אינטרנט כזה.

  אצל המבקר נוצרת מיד תחושה של חוסר יציבות מסוימת בנוגע לאתרים כאלה.

  מצד הגולש, בעלי אתרים זולים וחינמיים דומים למוכרים שמסתובבים ברחובות ומוכרים מפיות ומשחת נעליים. אין להם חנות משלהם, אין להם כתובת ואם מחר תרצה למצוא אותם, לא תוכל לעשות זאת, כי אין למי לפנות. היום הם כאן, מחר הם שם…

  זה הרושם שמשאיר אתר זול או חינמי על הגולשים.

  יחד עם זאת, יש מקרים מסוימים שבהם כדאי להקים אתר במערכת חינמית או זולה: כשאתה לא מתכוון להרוויח מהאתר שלך או להביא לקוחות חדשים. זה יכול להיות אתר פרטי, בלוג, אתר של עמותה, אתר של אלבום התמונות המשפחתי וכל אתר אחר שאין לו מטרה עסקית.

  מה לעשות עכשיו? לסגור את האתר?

  בינתיים לא. קודם כול תתחיל לבנות אתר מקצועי לעסק שלך. ברגע שהוא יהיה מוכן, תעביר אליו את כל החומר שיש לך באתר הנוכחי ורק אחר כך תסגור אותו (אל תשכח להשאיר הודעה לגולשים שלך שעברת לאתר חדש).

  "כן, אבל עדיין אין לי כסף לבניית אתר מקצועי!" – זה מה שיגידו חלק מבעלי האתרים הזולים.

  אז תרוויח אותו כבר! כמה כסף צריך כדי לבנות אתר לעסק? 10,000-3,000 ₪ לכל היותר? היום במדינה שלנו הכל אפשר לקנות בתשלומים. חלק את הסכום ל-7 תשלומים ושלם לאט לאט! העסק לא מרוויח אפילו את ה-1000 ₪ האלה? אז אולי בחרת בעסק הלא נכון או שאולי אתה לא יודע למכור? כאן שום אתר כבר לא יעזור 🙂

  דרור, אני מאחל לך בקרוב אתר פרטי משלך ומאחל גם לכל בעלי האתרי הזולים והחינמיים – אתרים פרטיים, חזקים ורווחיים משלהם 🙂

  מצאתי עצמי מתבלבלת …

  מצד אחד אני מאד מעריכה את אמינותו, הצלחתו, בהירותו ועוד…של אלי שביט ומאידך אני עוקבת באופן קבוע צמוד צמוד… אחריך , אחרי ערן שטרן ואמיר הרדוף… וכולכם משתמשים באתרי חינם.

  הקהל יעד שלי הוא קהל עסקי המקבל ממני שרות של קורסים אינטרנטים, מוצרי מארז, וייעוץ רוחני למימוש עסק גשמי.

  הסכומים שאני גובה בעבור שרותי אינם נופלים מהסכומים אותם הנ"ל גובים .

  אשמח לתגובתך המהירה…

  יום מיוחד במינו!

  [הגב]

  לילך דרור Reply:

  מור הי,
  ראשית עלי לציין שאלי שביט הוא באמת אלוף ומבצע ניתוח מצויין לאתרים – יש מה ללמוד ממנו ושווה לקחת משם דוגמאות ולהתייחס להערות שלו
  אך יחד עם זאת אי אפשר לבטל במחי יד את המערכות החינמיות ובוודאי לא את המערכות בקוד הפתוח שאני עובדת איתן
  למשל: אנשי השיווק באינטרנט הכי גדולים בעולם עובדים במערכת קוד פתוח שנקראת וורדפרס והיא חינמית לגמריי (כמובן למעט האיכסון בשבילה)
  המערכת הזו ומערכות כמוה נחשבות למצויינות וכאלו שמנועי החיפוש "אוהבים" גם מקדמי האתרים טוענים שהרבה יותר קל לקדם אתרים שנבנים במערכות אלו
  נכון שקיימות מערכות חינמיות או זולות אחרות שבנויות מאוד לא מוצלח ולכן מאוד קשה גם לקדם אותן ויתכן שעל כך מדבר אלי שביט
  יום נפלא,
  לילך

  [הגב]

  מור Reply:

  תודה על תגובתך המהירה והמאירה ועל אהבתך לעיסוקך! מחבקת בחם, מור

  [הגב]

  ערן Reply:

  חשוב להבין כאן שיש הבדל משמעותי בין אתרי חינם של שרותים כמו של גוגל, 2all, FAV וכדומה שהם נראים זולים וכו'… ובין מה שלילך מלמדת שמאפשר בנייה של אתרים מקצועיים שנראים טוב..

  בהצלחה לכולם!
  ערן

  הנכם במרחק לחיצה מקבלת גישה חינם למעל 30 הרצאות מרתקות, מעצימות
  ופורצות דרך!!! הכנסו לאתר – http://www.imun.co.il

  [הגב]

 18. תודה רבה לך על הקורסים חבל שיש רק 21 ולא יותר אשמח לקבל ממך עדכונים

  [הגב]

  לילך דרור Reply:

  דימה הי,
  דווקא יש!!!
  חכה הם יגיעו אלייך
  והאמת שיהיו עוד….
  חג שמח,
  לילך

  [הגב]

 19. היי לילך,
  העשייה שלך מרשימה ומעוררת התפעלות רבה.
  מאחל לך להמשיך לפרוח ולשגשג כמו הטבע בתקופת השנה העכשיוית שלנו (אביב…) והמון בהצלחה בהמשך.

  אגב, בטיפ מס' 14 – איך להקים אתר חינם: הסרטון נקטע באמצע – יש לזה סיבה?
  ושאלה נוספת, האם גם בקורס את מלמדת להקים אתר חינם דרך אותו אתר שאת מלמדת בטיפ מס' 14?

  תודה וחג שמח לך ולכל בני משפחתך!

  [הגב]

 20. לילך, גם הפעם, כתמיד, נהניתי לקרוא את דברייך.
  כולל התהליך האינטנסיבי שעברת עד היום.
  עלי המשיכי והצליחי.

  דני

  [הגב]

 21. הי לילך,
  איזה כיף לקרוא את הסיפור שלך!
  את נותנת השראה שלמרות הקשיים המשכת ולא ויתרת והגעת להישגים מדהימים!

  מחכה בקוצר רוח לשיחה עם ערן.

  אורנה

  [הגב]

 22. הי לילך,
  נחשפתי לאתר שלך במקרה ואני ממש נהנית ממך ומההדרכות.
  החלטתי להגיב דוקא לרשומה זו כי היא, יותר מכולן, מדברת אלי בנפש פנימה.
  אני קווה שיהיה בי העוז לעשות את השינוי.
  בכל מקרה, קבלי פירגון ענקי על העבודה ועל החשיפה.

  חג שמח
  אושרה

  [הגב]

 23. היי לילך
  התוודעתי אליך ואל התכנים שלך לאחרונה, ואני חייב להגיד שאני מלא התפעלות מהאנרגיה ואותה תשוקה שאת מתארת ונשקפת היטב מכל מייל, כל פוסט וכל תוכן שאת יוצרת.
  עם כזו אמונה – אין בכלל פליאה שהצלחת להגיע עד לכאן ושתמשיכי להצליח עוד יותר בכל מה שתעשי
  התחלתי לעבוד ולקדם את האתר של אשתי לפני כשנה וחצי, ואני יודע כמה שזה קשה ומתיש לעשות את כל זה בשעות לא-שעות כשהאישה והילדה כבר ישנות והכלים שיש לי מוגבלים.
  למרות כל זאת אני חושב שאני מצליח לא רע – ותמיד שמח על כל עזרה שיוצא לי לקבל – למשל שלך.
  השתתפתי ביום רביעי שעבר בסדנה על אדוורדס ותוך עשר דקות וכמה משפטים הבנתי כמה כסף זרקתי לריק וכמה הקמפיין שלנו שרץ כבר הרבה היה בלתי אפקטיבי בעליל. תוך כדי שיחה עשיתי המון התאמות ואופטימיזציות שאני מאמין מאד יתרמו להגדלת החשיפה לאתר.
  מחכה בקוצר רוח ליום רביעי הזה…

  תודה וישר כוח!
  אורי

  [הגב]

 24. היי לילך

  אני כל כך מתחברת למה שכתבת .
  זה מדהים עניין ההצהרה לדעתי זה החלק המשמעותי והחזק ביותר ביצירת מציאות חדשה. כל הכבוד תמשיכי בדרכך הנהדרת והתורמת בחזרה לחברה .יישר כח

  [הגב]

 25. סתם כי בא לי לפרגן, ויש הרבה על מה לפרגן לך
  אחלה יום

  גלית

  [הגב]

 26. הי לילך!!
  גם אני הגעתי אליך במקרה, וגם אני נהנית לקרוא את כל מה שאת כותבת (ואומרת- גם השיחה הקודמת הייתה מאלפת ואני בטוחה שגם זו תהיה…)
  אני מרגישה שיש לי כמעט הכל- רעיון, דרך, שיטה, תשוקה, רצון לחולל שינוי, ומה שתקוע אצלי זה הראש 🙂
  אצטרף לשיחה אתכם ואראה אם משהו משתחרר…

  [הגב]

 27. לילך יקרה!
  את השראה אין ספק ….
  את מדהימה ומרתקת
  לעקוב אחרייך ולהתפעל כל פעם מחדש
  בהצלחה
  אילנה לם

  [הגב]

 28. לילך שלום
  כאשר אומרים על אדם שהוא בר מזל ההגדרה של מזל (לפחות בעיני) היא הזדמנות שפוגשת מוכנות. כלומר אם לא נתכוונן אל תחום העיסוק שלנו ההזדמנות תחלוף על פנינו מבלי שיכולים היינו לנצלה כיון שלא היינו מודעים לקיומה.
  בהזדמנות זו רציתי לספר על מזל שהיה לי. יזמתי את המיזם שבחתימה, רכשתי את הדומיין והקמתי את האתר התאגדתי לחברה בע"מ קידמתי את האתר כיון שרכשתי את המיומנות לכך בקורס החינמי שלילך הציעה. השלב הבא באופן טבעי היה להשיג רשיון יבוא לחברה שהוקמה נכנסתי לתהליכי רגולציה לא פשוטים בכלל מול שירות המזון הארצי במשרד הבריאות במקביל פניתי (עד עכשיו) דרך האתר לנסות להשיג מפיצים / סוכנים לקווי חלוקה של החברה .התוצאה רשימת המתעניינים גדלה מיום ליום אבל בהעדר מעמד של יבואן לא היה לי מה למכור.
  אחד המתעניינים , היה אדם שהיה הבעלים של חנות טבע ברמת גן, בחנות הזו הוא עבד יחד עם אשתו, בוקר בהיר הוא מוצא מול החנות שלו את טבע עדן מרקט כלומר סופרמרקט למוצרי טבע התוצאה הבלתי נמנעת עסקו נסגר. אשתו חזרה לעבוד כשכירה. כיון שלי לא היה מה למכור הוא רכש קו חלוקה בחברה אחרת. על פניו הזדמנות שהוחמצה.
  ב9 בפברואר 2010 החברה קיבלה את רשיון יבואנית מזון (מספר רשוי 4222) ואני שבתי גם אליו כמו לכל המתעניינים האחרים. הוא סיפר לי שבחברה המתחרה הוא אמנם מרויח אבל הוא עובד בלילות לא רואה את אשתו אלא בסופי שבוע והוא מבין את הפוטנציאל של העסק אני מציע אבל הוא התחייב. איחלתי לו הצלחה לא היה מה לעשות, הפעם היה תורו להפתיע אותי הוא אמר שהוא ינסה למכור את הקו שלו ולעבור אלי על מנת להשיג שעות עבודה נוחות יותר. בימים אלה הוא מראה את העסק הקיים שלו למספר מתעניינים ואת התמורה ממכירת הקו הוא מייעד לרכישת הקו בחברה שהקמתי.
  תיארתי את המקרה כתודה ללילך דרור על הקניית המיומנות להקמת האתר ולקידומו.

  [הגב]

 29. הראל נדב 21/03/2010 1:24 am

  תודה

  [הגב]

 30. לילך,
  כל הכבוד לך על השיתוף.
  את דוגמה חיה לחשיבה חיובית.

  פסח שמח

  אריאנה
  מנהלת בית הספר לחשיבה חיובית

  [הגב]

 31. יפה געש 21/03/2010 12:37 am

  לילך היקרה
  את מדהימה
  אני פשוט לא עומדת בקצב שלך . לפני כחודש השתתפתי בקורס שלך
  אני מקבלת את הטיפים שלך
  לא עומדת בקצב
  את מסחררת
  כמה אנרגיה …יש הרבה מה ללמוד ממך
  את אצנית מרתון

  [הגב]

 32. הי לילך,
  אין ספק שאת מעוררת מוטיבציה, ואת גם מוכיחה בהתפתחות שלך שכל מילה היא נכונה.
  כבוגרת בקורס הקמת אתרים שלך, אני יכולה להעיד שמאז סיומו של הקורס, כל חיי השתנו. אני עדיין שוקדת על האתר ומתכוונת להשיקו בפסח.
  את מוכיחה את המחוייבות שלך להצלחת התלמידים, תמיד מוכנה לענות ולסייע ודואגת לפתרון כל בעיה. אז מה שבטוח זה שאני ממליצה על הקורס הזה בחום לכל מי שרוצה הצלחה.

  [הגב]

  לילך דרור Reply:

  הי שרון
  איזה כיף לקבל תגובה כזו,
  עשית לי את השבת.
  אני רוצה שתדעי שלהוציא כזה "קמפיין" זה מלא עבודה, אבל זה משתלם.
  יש סדר שצריך לעבוד על פיו.
  אני אלמד גם את זה בהמשך
  לילך

  [הגב]

 33. לילך שלום לך,
  לאחר שקראתי את שכתבת, אני חשה שדרכינו מאוד דומות.
  גם אני אמא ל-3 קטנים וגם אני החלטתי השנה לאחר שנים רבות לקבל החלטה אמיצה – לפתוח עסק ולצאת לדרך עצמאית.
  אני עדיין בתחילת דרכי – חווה את כל אותם קשיים – חוסר שעות שינה מטורף ודאגות ויסורי מצפון ו… אפשר להמשיך בקיטורים בלי סוף.
  לצערי לא אוכל להשתתף בשיחה שלך עם ערן עקב התחייבויות קודמות.

  כשהחלטתי לצאת לדרך לא הכרתי אותך או את ערן ואני מעט מצטערת על כך – אולי אם הייתי מכירה אותכם מבעוד מועד הדברים היו מובילים אותי אחרת, אולי אף טוב יותר.
  אך, בחרתי ללכת ולקבל ייעוץ וליווי עסקי מ"המכללה לעסקים" של רונן וייס.
  בדיעבד אני לא מצטערת כלל על הייעוץ – הם פשוט אלופים! ואני מאוד שמחה לפרגן, אך אני חשה שעשיתי טעות גדולה שה"חבילה"/חוזה שחתמתי איתם כלל גם את המיתוג וגם את בניית האתר.
  כי לאחר שאני נחשפת מיום ליום למיילים שלך אני מבינה שיכולתי לחסוך הרבה כסף ובעיקר הרבה זמן.
  היום אני סוף סוף ניגשת לכל אותם המיילים ששלחת לי לאורך החודשים האחרונים על מנת להתחיל וללמוד איך לתפעל את האתר שלי (שדרך אגב יעלה בסוף השבוע הקרוב – אי"ה)
  כרגע יש לי רק דף בית זמני שהוא בעצם דף נחיתה של אחד המוצרים שלי. בקרוב כאשר יעלה האתר אני אשלח לך קישור על מנת שתוכלי להתרשם ממנו.

  אני שמחה לספר לכל מי שנקרא בדרכי עליך ועל האתר שלך ומאחלת לך המון הצלחה בהמשך הדרך!!

  שיהיה לך ולמשפחתך חג פסח שמח!
  ו… מותר גם לנו לצאת לחופש 🙂

  בידידות,
  הגר מגן
  מנכ"לית מרכז המעצבים הישראלי

  [הגב]

 34. היי לילך!
  מרגש לשמוע (לקרוא) על התהליך שאת עוברת. מבחוץ הטיפים שלך נהדרים ואני בטוחה שכך גם הקורס.
  יש לך אולי טיפ על איך מגיעים לרשימת תפוצה גדולה?
  שיהיה לך פסח נהדר והמשך עבודה פוריה!
  סנדרה

  ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
  לקבלת מדריך חינמי לזוגיות מוצלחת
  http://www.sandraregev.com/54810/ebook

  [הגב]

 35. היי לילך,
  אני נהנת כל פעם מחדש לקרוא את הדברים שלך . את תמיד מעבירה את המסרים החשובים ביותר, בצורה מעניינת, תוך כדי הסיפור האישי שלך. ובאמת הדבר הכי חשוב כדי להצליח היא התשוקה.
  לאה יסעור
  http://www.CrazyTata.com

  [הגב]

  לילך דרור Reply:

  לאה תודה על הפירגון

  שימי לב שאת מגיבה באינטרנט ואת רוצה להכניס את שם האתר שלך
  את צריכה להכניס את כתובת ה
  URL
  http://www.MyDomain.com
  ואז גם מנועי החיפוש סופרים את האתר שלך
  וגם הקישור לאתר שלך "לחיץ"
  ( כאן סידרתי לך את זה)
  אגב, שלא יהיה ספק
  אני מאוד מעודדת להשאיר קישור לאתרים של המגיבים באתר שלי ( את הספאמים אני כבר מסננת)

  [הגב]

  לילך דרור Reply:

  לכל המגיבים,

  ממש חשוב להשאיר קישור לכתובת האתר שלכם, אני רואה בסטטיסטיקות שאנשים לוחצים על הקישורים הללו.
  וגם מנועי החיפוש מתייחסים לקישור .

  [הגב]

  לילך דרור Reply:

  בכוונה הגבתי למאמר שלוש פעמים , כדי להראות שניתן להגיב לתגובות וכך זה ניראה

  רינה Reply:

  היי לילך

  מי מאיתנו לא מכירה את תחילת הדרך?

  אז לפני חמש שנים יצאתי לדרך חדשה כעצמאית וכיום אני שוב בצומת לאחר שהתחדד לי הרבה יותר במה רוצה להתמקד. כעת יש בידי 2 תחומים שהם חשובים ועושי הבדל וביניהם צריכה לבחור- על מה אתמקד בזמן הקרוב. הויתור על אחד קשה.

  את מדברת על מחויבות-התחייבות ואני יודעת שאני מחויבת ליצירת הבדל בחיי אנשים-לסייע לאנשים לפרוץ חסמים אשר תוקעים אותם ומעכבים הצלחה רק צריכה להחליט האם לעשות זאת דרך תחום לווי והעצמת מטופלות פוריות או דרך "הסודות האמיתיים מאחורי הצלחה" המדברים על שחרור רמהחסמים הפסיכולוגיים. כן, יודעת פשוט לבחור!
  ובכל זאת. ..

  מה שאת עשית עם האינטרנט- לי כרגע זה נראה בערך כמו השמיים,
  וזה שאת מסוגלת לכל מה שאת עושה נראה לי כרגע..ממש לא מושג.

  אז נותנת לעצמי עוד 24 שעות לבחור ואז יפול הפור.

  בכל מקרה, אקשיב לשיחה שלך עם ערן ואולי אראה שם משהו חדש.

  שאלה: כל התכתובת של האתר שלך מתרכזות לי בצד הימני של הדף, האם כך צריך להיות?

  רינה שינברג
  פסיכולוגית ומאמנת מנטאלית להצלחה
  050-7366276
  ממומחית בהתמודדות עם משברים והגשמת חלומות
  מומחית בהעצמת מטופלות פוריות

  [הגב]

  סמדר Reply:

  היי לילך

  קודם כל רציתי להודות לך זה לא מובן מאליו לתת דברים בחינם במיוחד כאלה נדרשים שיכולת לבקש עליהם הרבה מאוד כסף
  אני מאוד נהנת ומפיקה הרבה מהידע שלך אני מרגישה שהשד לא כל כך מאיים
  וגם אני יכולה לעשות דברים שניראים מסובכים את הופכת אותם לפשוטים ונגישים
  אז תודה רבה
  סמדר

  [הגב]

שלח תגובה