הנה מה שגיליתי במסיבת סוף העשור….. או….. "ה – DJ הוא אלוהים ואלוהים הוא ה – DJ"

ערב העשור החדש, היה די מרגש מבחינתי, גדולות ונצורות אני מאחלת לעצמי לעשור הקרוב.

אבל לא כדי לספר על התוכניות שלי אני כותבת שורות אלו…

האמת היא שלא חשבתי בכלל לצאת, בערב שכזה אני יותר אוהבת לשבת בסלון לשתות תה מבושל טוב וליהנות משיחה נעימה…

אך הפעם הוזמנתי למסיבת יום-הולדת ושמתי פעמי למסיבה…בדרכי למסיבה זו עברתי דרך מסיבה אחרת (היה קשה לעזוב את הראשונה, אך התחייבתי ליום ההולדת…), שתיהן היו ממקומות על אותו רחוב ובשתיהן היה קהל בחתך גיל זהה, אך שתי המסיבות היו שונות לגמרי.

היו לכך מס' סיבות אך המרכזית שבהן היתה ה – DJ, ברור היה לי לחלוטין שיש לו משקל משמעותי בהבדל בין שתי המסיבות…

כבר שמעתי את המשפט "ה – DJ הוא אלוהים ואלוהים הוא ה – DJ", אני יודעת שהמשפט נשמע מאוד פרובוקטיבי, אבל אם אנסה להבין לעומק במה מדובר, הרי הכוונה היא שאכן, ברגע האירוע שבו על מישהו ליצור אוירה מנצחת, אנרגטית, זורמת, איכותית, מיוחדת ומקורית באמצעות המוזיקה בלבד הרי המישהו הזה הוא ה – DJ בכבודו ובעצמו.

את המסיבה השניה עזבתי מיד לאחר חצות, הגעתי הביתה, הדלקתי את הטלויזיה (מה שכבר הרבה זמן לא עשיתי) ולהפתעתי מוגשת תוכנית על המוזיקה, המועדונים, ה-DJ , הקהל והשינויים שהתרחשו בעשור האחרון…יחד עם שיחה קצרה שהאזנתי לה ביום חמישי בבוקר (ערב השנה החדשה) שהתנהלה בין יעקוב איילון ושרון מולדבי, ויחד עם חווית המוזיקה שבשתי המסיבות, הבנתי והפנמתי, הפעם יותר מכל הפעמים האחרות ש…

העידן שאנו חיים בו הוא עידן שמתאים למהירים, סתגלנים, יצירתיים, מתוחכמים, מקוריים, יחודיים, יוצרים ומסוגלים להמציא את עצמינו בכל פעם מחדש – אנחנו חיים בעידן "הקליפים".

בעידן שבו אנחנו חיים, עלינו להשמיע את קולנו בכל דרך יצירתית אפשרית ולנסות וללכוד את עיני או אזני המאזינים/הצופים/הגולשים בתוך פחות מ – 3 שניות!!! אחרת…נעזב.

אם לא נהיה מקוריים :

אם ה – ה – DJ "מנהל" המסיבה לא יהיה מספיק קשוב לקהל ולא ידע לחדש, לרגש, להסעיר ולבנות חוויה, המסיבה תתפורר וכולם יעזבו…לאירוע הבא

אם האומן לא ידע כיצד להציג את שיריו בערוצי הרדיו האינטרנטים, בערוצי הסרטים ובאתרי המוזיקה, ולא ידע לחדש ולשלב ולהמציא סיגנון…כל יצירותיו יעלמו להם בתהום הנשייה של כל השירים שיוצאים בלי הפסקה. (ע"פ מולדבי, היום לא ניתן למנות כמה שירים חדשים יוצאים בשנה…בכל רגע של שיחה "מוזרמים לרשת" מאות שירים…)

אם המטפל לא ידע להציע טיפול מקורי, אטרקטיבי, אלטרנטיבי (וכל מה שמתחרז עוד… 🙂 ) העונה על כאב של מי שקורא כרגע שורות אלו, הוא וטיפוליו יתפוגגו להם ויבלעו בין המוני ומיגוון הטיפולים והמטפלים שממתינים למישהו שיבוא ויעבור תחתם.

אם השף לא יהיה ממוקד, מקורי, איכותי ויצירתי, האוכל שיכין יאבד את טעמו בין כל המנות, הארוחות, הארועים המוצעים בכל רגע ובכל פורמט שרק נדמיין.

ואם מעצב האופנה לא יחדש בגיזרה, בבדים באביזרים ובאמירה….הבגדים שיעצב, יזרקו להם למדף התחתון (אפילו מבלי שיקופלו) ותלבושות אחרות יעלו על גופם של הסובבים.

ואם כל אלו (כן, גם אני..) ואחרים לא נשכיל להבין שלפני הכל ובראש וראשונה עלינו להיראות או להישמע….כל החידושים, הגיוון, המקוריות, היצירתיות, הסגנונות, האמירה, המיקוד, הקשב, הריגוש…פשוט יזרקו לפח ולא תהיה להם יותר זכות קיום.

ולכן בעידן של היום ויותר מכל בעידן של מחר (מחר כלשונו ולא בעוד כמה שנים…) עלינו לדאוג שקולנו ישמע ודמותנו תראה והמקום הראשון והבסיסי שבלעדיו זה לא יהי אפשרי הוא רשת האינטרנט.

מיליוני חיפושים נעשים ברשת בכל רגע נתון, בכל רגע מישהו מחפש מישהו או משהו, בכל רגע יתכן שמישהו מחפש אותך…והדרך שלך להיות שם היא באמצעות הקמת אתר אינטרנט, הקמת סניף שבו אותו מישהו שמחפש, ימצא, יבדוק, יתעניין ולבסוף יצור קשר ו…ירכוש (ולא רק יציץ ויעזוב… :-().

אם אהבתם שתפו גם אחרים…Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someoneTweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on LinkedIn0Powered By Megirot

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email

19 תגובות ל “הנה מה שגיליתי במסיבת סוף העשור….. או….. "ה – DJ הוא אלוהים ואלוהים הוא ה – DJ"”

 1. לילך יקרה,
  אני מנויה לחומרים שלך, כבר מספר חודשים!
  אני מוצאת שאת מעניינת, מרתקת, והחשוב מכל, יעילה ברשת.
  אני נעזרת בכל הלימוד שאת מעניקה למנוייך, והוא שווה ביותר!
  תודה גדולה על כל המידע החשוב!
  בהצלחה גדולה בהמשך!
  מיכל.

  [הגב]

 2. לילך שלום,
  מזה זמן אני עוקבת אחרי האתר שלך , זוכה לקבל טיפים חינמיים
  ונהנית מהעצות שלך שניתנות בנועם , ומעוררות עניין רב עד כדי כך, שמבלי הסבר הגיוני , הרגשתי דחף לאו בר כיבוש, להקים אתר ובעקבותיו בלוג. אני מומחית למשכנתאות – עובדת בבנק די הרבה שנים ומדי יום פונים אליי לקוחות , משפחה וחברים לקבל עצות בנושא משכנתאות
  האתר והלוג שלי מצורפים , ואת מוזמנת להכנס -לקבל מענה בנושא
  http://go2sharon.weebly.com/index.html
  http://go2sharon.wordpress.com/ רק אחרי שמקימים אתר מבינים כמה עוד יש ללמוד על איך לעשות את זה. באתר שלי אני מקוה לרכז את הפניות האלה ולהעניק לאנשים שחשובים לי ובכלל מענה בנושא המשכנתאות . אני אמשיך לעקוב אחרי הטיפים ואת מוזמנת להיינס לאתר ולבלוג רציתי להודות לך על ששימשת לי השראה
  עלי והצליחי
  שרון

  [הגב]

 3. עדי ועדי 10/02/2010 9:29 pm

  הי לילך ,
  אתר מקסים ,וקונספט נפלא .
  ומעבר לכך את קריינית מפוספסת – ועוברת מסך נהדר !
  יונית לוי צריכה לפחד.
  ראינו את הקליפ על המסעדה של משפחת סלימי-פשוט מקסים.
  כנראה שנתראה בקרוב במסעדה,

  [הגב]

  לילך Reply:

  איזה מקסימים אתם…
  תודה וחיבוק גדול
  לילך

  [הגב]

 4. לילך יקירתי,

  צודקת בכל מילה, והעניין הוא שה DJ הוא האלוהים ואלוהים הוא ה DJ, מדגיש את העניין שהמיקום הוא לא הכי חשוב, המוצר לא הכי חשוב האווירה היא העיקר.

  וכאן אני מגיע לשירות, גם אם תשווקו, ותדליקו, ותמכרו – אם לא תדעו לתת בסוף היום שירות נעים, זמין, יעיל, ונוח – הלקוחות יעזבו!
  האווירה היא היחס ללקוח – ובלעדיו לא יעזרו המבצעים והפרסומים הצבעים והצעקות!

  ותחשבו על זה…..

  [הגב]

 5. הי לילך!
  פוסט שנוגע בצורה מיוחדת בעידן הנוכחי שבו הקצב והשינויים מאוד מהירים וכדי להתאים את עצמנו לקצב זה – לקצב הקליפים, חשוב לפתח חדשנות ויצירתיות גם אצלנו וגם לילדינו.
  וזו הזדמנות שלי להודות לך על כל מה שלימדת אותי בקורס ודרך הטיפים הנפלאים שאת שולחת . התוצאה נראת באתר החדש שעשיתי לגמרי לבד
  http://www.crazytata.com
  שתהיה שנה של פריצת דרך
  לאה יסעור

  [הגב]

 6. לילך כל הכבוד
  תובנות נהדרות.לי כמטפלת הוליסטית ויועצת נומרולוגית
  שנעזרת כל הזמן בידע חדש ורעיונות מגוונים.ויותר מהכל
  לומדת מאנשים אחרים.תודה חני

  [הגב]

 7. תגית דאנס 04/01/2010 8:31 pm

  הי לילך!

  את מאד נוגעת נקודות שאני חשבתי עליהן הרבה
  לנוכח עוד כתבות סיכום העשור,

  אכן אנו בפתחו של עשור או בפתחה של מציאות
  שרק התחלנו לטעום ממנה
  בשנתיים האחרונות או משהו
  במיוחד מאז ה- ווב.2
  ובעשור הבא זה יהיה מעניין לראות איפה נהיה!

  שנה טובה,
  ימים נפלאים,
  ושוב תודה על המידע שלך!

  [הגב]

 8. צביקה 04/01/2010 7:36 pm

  פוסט מעניין ונכון
  ובמיוחד אהבתי את המשפט – "… להקשיב לרחשי הקהל…",
  רבים מהמשווקים, ורבים ממקימי האתרים אינן עושים זאת מתוך התחשבות בקהל היעד שלהם אלא מתוך מה טוב להם, ולהם בלבד, לדוגמה: יש אתרים (גם כתבות) שהטקסט הכהה נכתב על רקע כהה שפשוט אינו קריא, ואחר כך מתפלאים למה הגולש לא נמצא באתר יותר מכמה שניות (של הלם).
  נכון, בכל מקצוע על מנת למכור (וגם ה-DJ מוכר) צריך לעשות זאת מתוך הקשבה מריבית לרחשי ורצון קהל היעד, ולפעמים בניגוד לרחשי לב המוכר.
  ובנוסף לכך להיות מקורי ויצירתי…

  בברכה
  צביקה

  [הגב]

 9. yoav barnes 04/01/2010 3:55 pm

  Lilach,

  Many thanks and best wishes for this decade!

  yoav

  [הגב]

 10. הי לילך!
  אני יכול לחוש את ההתרגשות בכתיבה שלך.
  ויכול להיתחבר אליה יפה מאוד……

  [הגב]

 11. לילך,

  קראי לי לודיט, אך אישית אני בעד תוכן, ופחות בעד "רעש וצלצולים"…

  [הגב]

 12. נתי גיל פוגל 04/01/2010 12:18 pm

  לילך יקרה!
  ראשית לכבוד השנה הזו (שאיננה סוף העשור אלא רק השנה האחרונה בו…) אאחל לך שנה פוריה וטובה. וזו הזדמנות להחמיא לך ולהודות לך על נתינה נדיבה ועל שיתוף כל כך איכותי.
  לגבי הפוסט האחרון שלך אני מסכימה עם דוד ברוב הדברים שכתב בתגובתו. אני רוצה להזכיר שכן, יש רבים שאכן נתפסים לאופנות וחידושים של להטוטי העין והאוזן, אך האמת, האיכות נמצאת ותישאר בד"כ בדברים ישנים עתיקים וקלאסיים.
  אני למדתי ועסקתי בכמה תחומים אלטרנטיביים – רפלקסולוגיה שיאצו ועכשיו בפנג שווי, לכל אלא "נולדו" ו"הומצאו" עשרות שיטות אישיות שהן בד"כ בליל של ידע לא מעמיק שנועד על פי רוב לרומם את האגו של הממציא.
  אני משתדלת לדבוק בדברים המבוססים, אלה שאלפי שנות ניסיון והעמקה הגדילו את נפחם ואיכותם. כמו למשל הרפואה הסינית הקלאסית TCM.
  לא כולם חייבים לתקתק להדהים ולהפציץ…. יש מקום בעולם שלנו לכולם. גם לעדינות ואפילו לנחבאים אל הכלים – מי שאיכותי זוכה בתשומת לב של מי שמחפש איכות ומי שנוצץ יקבל את תשומת הלב של מחפשי האופנות המתחלפות.

  אני בעד מקורי, אבל איכותי!

  באהבה רבה , נתי

  [הגב]

 13. היי לילך
  יותר מזה לא יכולת לדייק
  המצב בדיוק כמו שכתבת

  [הגב]

 14. לידיה 04/01/2010 11:22 am

  לילך יקרה,
  גם אני שמעתי את הראיון בגל"ץ עם שרון מולדבי, ונהניתי.
  את מצליחה להדהים אותי בכל פעם מחדש. איך לקחת מסיבת סופשנה והוצאת ממנה תובנות לגבי המטרות שצריכות לעמוד בפני כל מי שרוצה להיות בענינים.. בכל תחום.

  [הגב]

 15. היי לילך.

  מעניין מה שאת כותבת.

  אני מאוד מסכים שבתקופה הזו חייבים להציג מסר בצורה ברורה.

  בעיני, מה שאנו חווים זו גלובליזציה, וזה אומר שכל אדם בעולם יכול להתחרות עם כל אדם אחר. מי שרוצה להיות טוב, צריך להיות טוב יותר מכל האנשים בעולם. זה לא רק טוב יותר מהאנשים ברחוב, בשכונה או בעיר.

  המצב הזה שנוצר יש בו גם טוב וגם רע. מצד אחד הוא מוביל לרדידות ולמציאות המכנה המשותף הנמוך ביותר על מנת להתחבב על קהל גדול ככל האפשר (כמו פרסומות בערוץ מסחרי למשל), אבל מצד שני אנשים מחפשים איכות. אנשים מחפשים משהו שירגש אותם, שיגע להם בנשמה.

  כמובן שבתחום עיצוב האתרים אנחנו יכולים לראות את זה מול עינינו: יש בלוגים למשל של אנשים שלא רק שאין להם משהו משמעותי להגיד אלא הם גם לא יודעים לעצב את האתר. הם בעצם אומרים "הנה אני" אבל יוצאים לרחוב עם פיג'מה וקורי שינה… מצד שני יש אנשים שמבינים שהם צריכים לעמול קשה והם יודעים איך לעשות את זה, והם נותנים לעולם משהו איכותי שגם מוגש בכלי מפואר.
  לדעתי ה-3 שניות זה רק סימפטום. מה שאנשים באמת מחפשים זה איכות אמיתית.

  כדוגמה, תרשי לי לפרגן, אני יכול להביא את הפודקסט "עושים הסטוריה" של רן לוי. (חפשו בגוגל). התכנים מאוד איכותיים, ההגשה ממש מקצועית ובטוב טעם והכי חשוב – ההתמדה! הבחור מפרסם בעקביות פרק חדש בכל שבועיים כבר יותר משנתיים!

  המסקנה שלי היא: בכל אחד ואחד יש ייחוד. פתחו את הייחוד שבכם, הרגישו במה ועד כמה אתם מיוחדים, ואז צאו לעולם בהכרזה גדולה – "זה אני וזה מה שיש לי לתת לכל העולם!! " ואת ההכרזה הזו הציגו בצורה יפה ככל האפשר, מעוצבת, יצירתית ומלאת אנרגיה!

  [הגב]

  לילך Reply:

  דוד הי,
  אין ספק שכדי להמשיך ולקרוא או ללבוש או לרקוד או להאזין ועוד ועוד…צריך לשמור על איכות!!! וערך!!!
  אבל לא לשכוח בדרך..לחדש ולעניין ולהיות יצירתיים ומקוריים
  כל הזמן
  כל הזמן
  זה מצריך מאיתנו מומחיות ומקצועיות ובכך אין ספק!
  לילך

  [הגב]

 16. ניר אורלב 04/01/2010 10:20 am

  יופי של פוסט!!!
  הדברים מאוד נכונים והדוגמא מצויינת. ממש נהניתי לקרוא.
  עולם ה"'קליפים" של היום מדגיש את הצורך לעשות הכל מהר וקצר, והדרך היחידה להתמודד עם שינויים מהירים בעולם האינטרנט, היא לעשות אותם לבד! לא ניתן להמשיך ולחכות לבוני האתרים שלוקחים שבועות לעצב אתר… היכולת לעשות הכל תוך כמה דקות לבד, חיונית.
  המשיכי בעשייה המבורכת,
  ניר אורלב,
  מנכ"ל "להיות יותר"

  [הגב]

 17. הי לילך, תודה על פוסט נהדר!
  פשוט, קולע ונכון.

  [הגב]

שלח תגובה