מה הקשר בין שוק לוינסקי (תבלינים, פיצוחים ופירות יבשים) בדרום ת"א ל….שיווק

יום שישי 11:15 בבוקר אני מתייצבת בדרום תל-אביב, שוק לוינסקי!!
במקרה יום שישי זה הוא ערב טו בשבט, אך בעצם כמו בכל יום שישי, השוק מלא!!!
עשרות של חנויות ודוכנים וכולם מוכרים פיצוחים, תבלינים ופירות יבשים
כולם מוציאים את מרכולתם, מסודרת וססגונית ….וכל מה שצריך זה לבחור ולקחת.
אני ממש אוהבת שווקים 🙂
מלבד היותם צבעוניים, מלאי המון אדם, קולניים וריחניים אני תמיד נדהמת מהעובדה שבכל דבר יש כמה וכמה דוכנים וכולם מוכרים
יש עשרות דוכנים של בגדים, ועשרות דוכנים של פירות וירקות, ועשרות דוכנים של תכשיטים ושל כלים חד-פעמיים ושל צעצועים ומה לא? ועוד יותר מפתיע, הם מתרכזים כולם באותו איזור, איזור הבגדים, הפירות והירקות וכן הלאה
ושוב, למרות שכולם נמצאים יחד, כולם מוכרים!!
כשהקמתי את מגירות שאלתי את עצמי, איך בעולם העצום והגדוש הזה, שיש בו כל כך הרבה בוני ומקימי אתרי אינטרנט, איך אני אוכל להשתלב שם ושיהיה לי בו מקום….כאן בשוק לוינסקי מצאתי כמה תשובות:
אני פוצחת במסע הקניות שלי, לא לפני שאני לוגמת כוס מיץ גזר סחוט טרי במקום!!!
ואני לא סתם מציינת זאת, כי מיץ הגזר הזה של "מוכר הגזר מלוינסקי" הוא המיץ הכי טעים ששתיתי, אך מלבד זאת הבנתי שהוא לא סתם מוכר מיץ גזר לכל אחד, הוא לא מוכר גזר לעוברים והשבים וגם לא לאלו שצמאים וגם לא לאלו שרוצים לשתות מיץ וגם לא לאלו שרוצים לשתות מיץ טבעי…. הוא מוכר גזר רק למי שעובר ברחוב לוינסקי והוא צמא וחשובה לו הבריאות והוא רוצה מיץ טבעי ולא סתם מיץ טבעי אלא מיץ גזר …. שוק כל כך ממוקד!!!! על כך יש לי עוד הרבה מה ללמוד ….ועוד פרט חשוב עליו – הוא עושה זאת כבר 30 שנה באותו דוכן ובאותה פינה – התמדה!!!!!
לאחר משקה הגזר אני עושה פעמי למסעדה פרסית (כן כבר בשעה 11:15!!!! אחרת אאלץ לעמוד בתור…) הכי טובה שיש, "מסעדת סלימי".
וגם אותה אני לא מציינת סתם, כי מעבר לכך שאסור לכם להפסיד (תגידו שלילך ממגירות המליצה עליהם באתר), גם שם אני לומדת המון, אני לומדת על הייחוד שלהם, שלמרות שיש מולם ולצידם עוד 2 או 3 מסעדות פרסיות, הם היחידים שכל כך מלאים והבנתי למה: האוירה הביתית והחמה, הם מכירים וזוכרים את כל הלקוחות שלהם, כל המשפחה עובדת שם, לפני שהמסעדה מתמלאת הם אוכלים מהתבשילים שבישלו, הם מגישים מנות ברוחב לב, תמיד בודקים אם זה ערב לחיכנו, הם מקפידים על האיכות והטריות, הם תמיד מקבלים בחיוך ובמילה טובה….המסעדה שלהם מאוד קטנה ולא פעם הם מתפתים לשפץ, להגדיל ולעצב אותה יותר מודרנית כמו המסעדות השכנות שלהם….אבל אז הם מבינים כי עליהם לשמור על הלקוחות ו"ערך הלקוח" קובע – הסיבה שאנחנו מגיעים לשם שוב ושוב, כבר שנים, כמעט בכל יום שישי, היא, כי הם, מי שהם, ולא המסעדות שליד!!

לאחר שרוויתי ושבעתי אני מתפנה למסע הקניות לאורך הרחוב וכאן אני לומדת על:
1.    ייחוד – לכל דוכן ברחוב לוינסקי יש את הייחוד שלו, לאחד יש כשרות בד"ץ, האחר מרכיב תערובות של חליטות מרפאות, האחר מתמחה בתערובות של תבלינים, האחר טוחן גם קפה טרי, האחר נותן ללקוחות לשקול בעצמם ולהיות מעורבים בתהליך הקניה, האחר מאיר את מרכולתו בתאורה צהובה ומפנקת, אחר מעמיד צוות גדול ויוצר המולה והתרחשות, אחר מביא תבלינים מהמזרח הרחוק ואחר מחזיק תבלינים מיוחדים למזל ונגד עין-הרע – למה לא?!
אני מצאתי שהייחוד שלי הוא בהדרכת צעד צעד כפתור כפתור, מתוך הכרותי את המקום הזה של מישהי שלא היה לה מושג באינטרנט והיתה מלאה בפוביות מהטכנולוגיה…והשתחררה מהן, בהדרכות מובנות ופשוטות אני מאפשרת לכל אחד לעשות את זה בעצמו, אני באמת מאמינה שכל אחד יכול…
2.    חינם – מדהים שכל בעלי הדוכנים, אבל באמת כולם הבינו שהשלב הראשון שעליהם לעשות כדי לקרב את הלקוחות הפוטנציאלים שלהם, הוא לתת להם….לטעום!!! ולא סתם לטעום, אלא לטעום את הכי טוב שלהם כדי שפשוט נבחר בהם. כולם מוזמנים לטעום ממרכולתם, הסחורה תמיד מסודרת להפליא, תמיד בערימות מלאות (גם אם כבר סוף היום והשבת קרבה ונותרה אולי חצי שעה לסגירה), תמיד שפע וצבעוניות, הפיצוחים מעט חמים, הפירות היבשים מוארים, הקפה נטחן והריח מורגש למרחקים, כמה תבשילי אורז עם תערובות התבלינים שלהם מוגשות בצלוחיות אישיות לטעימה וגם בעלי התבלינים מהמזרח הרחוק מחלקים מתכונים בחינם….לפני כחודש אף נפתחה חנות נקניקים ובעל החנות עומד בפתחה ונותן לעוברים ושבים לטעום פרוסות נקניק שרק עכשיו חתך…
אני הבנתי שברשת יש כל כך הרבה כלים חינמיים מדהימים שיכולים בהחלט להשלים את האתר ובעזרתם כל אחד באופן אישי ו/או בעסק שלו, יכול לשפר את הניראות באינטרנט ולשפר את הנוכחות (כי אם אנחנו לא שם אז אנחנו לא קיימים…) ואז יצרתי סדרה של הדרכות (טיפים) של כלים באמת מצויינים ובעלי ערך רב שבהם אני מסבירה צעד צעד כפתור כפתור איך להשתמש בהם (הכלים הללו לרוב מגיעים באנגלית  וגם אם קיימים הסברים…רב הנסתר על הגלוי) ולמעשה נותנת את המענה שאני הייתי זקוקה לו (לקח לי המון שעות וכסף רב להכיר אותם, להקליט לערוך ולהעלות אותם למי שיחפוץ…)
3.    ערך לקוח – גם בעלי הדוכנים, בדיוק כמו "מוכר מיץ הגזר מלוינסקי" וכמו "מסעדת סלימי" מבינים שללקוח יש ערך רב, לקוח מרוצה שחוזר שוב ושוב….הוא הכנסה קבועה. ולכן הם עושים את מירב המאמצים להציע ולהשאיר אותנו כלקוחות.
"מוכר מיץ הגזר מלוינסקי" – מקפיד לרכוש את הגזרים הטריים והמשבחים ביותר.
"מסעדת סלימי" – מקפידים על איכות, ניקיון, טעם ויחס אישי
ואני, "לילך דרור ממגירות" מקפידה להעביר אליכם את ההדרכות בצורה המושקעת ביותר. אני מחפשת את הכלים הטובים ביותר, אני מקליטה את כל הצעדים שאני עושה, מבלי להחסיר מכם אף שלב בתהליך, אני עורכת את הסרטים ולבסוף מעלה אותם לרשת (אני משקיעה שעות רבות של לימוד, הדרכה ועריכה לפני שהם עולים לאויר) כדי שתוכלו להינות מהם וכדי שיהיו בעלי ערך עבורכם והכל כדי שתשארו עימי…כי אני מבינה את ערככם הפוטנציאלי כלקוחותי.
בערך בשעה 14:00 אני מסיימת את מסעי בשוק…שבעה רוויה מלאה בשקיות….ומוכנה למנוחת השלף – שטונדה של שבת.

אם אהבתם שתפו גם אחרים…Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someoneTweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on LinkedIn0Powered By Megirot

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email

18 תגובות ל “מה הקשר בין שוק לוינסקי (תבלינים, פיצוחים ופירות יבשים) בדרום ת"א ל….שיווק”

 1. מקסים ומעניין
  תודה
  אלי

  [הגב]

 2. דרך יפה ויצירתית להסתכל על דברים.
  את כותבת ממש יפה ומעניין:) נהנתי לקרוא והחכמתי.
  מצפה בהזדמנות הראשונה להיות נוכח באחת מהרצאותייך. 
  קובי (מעצב הבית שלך)

  [הגב]

 3. לילך המדהימה,
  את פשוט מדהימה!
  אין כמו השווקים, אני כל יום שישי במחנה יהודה בירושלים.
  האנשים מקסימים, האוכל מופלא וממש תענוג.
  תודה על פוסט מקסים,
  איילת

  [הגב]

 4. לאה סידן 01/02/2010 5:35 pm

  היי לילך,
  תודה עבור זה שאת ממשתפת אותנו בכל דבר טוב שאת מגלה.
  אכן התרשמתי שמסעדת קסימי היא מקסימה, והם משוקים לפי כל
  כללי השיווק, את המוצר שלהם, שהוא האוכל ושרות הזשתו ללקוח,
  לסועד.בסרטון זה שלך עליהם עשית להם שרות מעולה, שקרוב לודאי
  הם ראויים לו. נתת להם פרסום וירלי אדיר באינטרנט, וניראה לי,
  שבעתיד הקרוב, "כל המדינה יבואו לסעוד שם את ארוחותיהם,
  וכולל אותי כאשר אזדמן לסביבה הזאת.

  לאה סידן.

  [הגב]

 5. שאפו גדול לך לילך!
  הכתבות כל כך מדליקות ומגרות את בלוטות הריר והטעם שבגלל עודף הפעילות שלהן אני צריך להחליף את המקלדת…!
  איזה כיף גדול לקבל את ל.דרור מחליפתה הרעננה של "ג".
  עלי והמשיכי!
  חיליק

  [הגב]

  לילך Reply:

  תודה ענקית לכולכם,
  האמת היא שבאמת סיור כזה "עושה לי בית ספר" בהמון תחומים
  הנושא השיווקי כל כך מעניין אותי, אני כל הזמן לומדת דברים חדשים, משנה ומנסה…
  בקרוב אני מפרסמת דבר חדש שאני עושה
  המשך שבוע נפלא,
  לילך

  [הגב]

 6. אני מסכימה ב100% עם התגובות של קודמיי. הכתבות על השוק, הסרטונים, והעריכה של כל הדברים ביחד ראויים לציון. הדף נעים לעין וקל ללמוד ממנו.
  תודה ויישר כוחך. דפנה.

  [הגב]

 7. יקירתי
  הפוסט שלך פשוט טעים! איזה יופי, איזו יצירתיות. ממש כמו הטיפים שלך. כל הכבוד.
  עדית

  [הגב]

  לילך Reply:

  הי לכולכם,

  אני כל כך נרגשת לקבל את התגובות המפרגנות
  אני עושה זאת עם המון אהבה ומקווה שיהיו לכם בעלי ערך
  שבוע מצויין,
  לילך

  [הגב]

 8. וואו, עכשיו יש לי חשק להגיע לשוק
  הריחות, הטעמים האווירה
  וכמובן – טכניקות השיווק המרתקות
  תודה על פוסט נהדר – כן ירבו כאלה

  שלך
  אסף הנעמן-הלל

  [הגב]

 9. גדלתי לא רחוק משוק לוינסקי ,ברח עובדיה[היום בן-עטר]פנת פלורנטין.הצלחת להחזיר אותי לנוף ילדותי.
  תודה.
  אלה שפי.

  [הגב]

 10. הי לילך
  בדיוק כמו שכתבת:
  "ואני, “לילך דרור ממגירות” מקפידה להעביר אליכם את ההדרכות בצורה המושקעת ביותר. אני מחפשת את הכלים הטובים ביותר, אני מקליטה את כל הצעדים שאני עושה, מבלי להחסיר מכם אף שלב בתהליך"
  אוכל וירטואלי באינטרנט לכל .
  שבוע נפלא
  ג'קי לוי

  [הגב]

 11. מעורר השראה!! תודה לילך על כל ההשקעה שלך והכתיבה המענינת, הדברים שכתבת רלוונטיים מאד עבורי ועבור בעלי עסקים רבים. בהצלחה!!

  [הגב]

 12. כל הכבוד לילך,
  תובנות לעניין.
  חנות נחליטות מדהימה. הוא היה גם מוכר פעם תערובות לטיבול אורז – ומתן לטעום את האורז הכין בעצמו מכל סוג תערובת.

  [הגב]

 13. הי דרור,אני שנה בכרמיאל.כל חיי חייתי בצפון ת"א. להורי עלייהם השלום,הייתה חנות ירקות ברחוב אבן גבירול פינת יהודה המכבי, כשלושים וחמש שנה. ואני יכול להצטרף בשמחה לתחושת השוק שעברת ולמסקנות הברורות ,שיש סדר ברור ומדויק בשווקים כדוגמת שוק לוינסקי. בתודה על שיתוף החוויה: בנימין ניסנבוים.

  [הגב]

 14. לילך את מקסימה!
  תודה רבה
  אני מסכימה ומאמינה כמוך, לגמרי – שאין מה לדחוף ולעשות "מרפקים" כי באמת יש מקום לכולם. וכן, לתת, לתת, ברוחב לב ובחיוך. זה תמיד כיף.
  מה שהבהרת לי זה את עניין השוק – כי אני גרה בקירבת מקום ומרוב שזה ברור לי.. ההתלהבות שכחה לה… "שוק.." אז תודה על התיזכורת שיש לי שוק מדהים במרחק כמה דקות הליכה 🙂
  מעבר לזה אתמול ישבתי על אתר חדש כי נמחק לי הקודם, (בעיות באיחסון של סבבה) ובידיוק כשאני מבצעת רכישת דומיין, יש לי הודעה על קבלת מייל חדש ממגירות. עצרתי לרגע, נכנסתי לבדוק ו???? על מה את מעבירה הסבר? נו… על רכישת דומיין. באת לי בידיוק בזמן ותודה על הכל!!

  שהשפע, הקלילות, הפשטות והאהבה תדבוק בך לעד!
  אלכסנדרה

  [הגב]

 15. לילך!! את מקסימה!
  אני במקרה גרה רחוב סמוך לשוק וגם עשיתי את הקניות, וכיף היה לקרא את מה שאת כותבת כי מעבר לכך שהאמונה שלי דומה לשלך, לתת, לתת ויש מספיק מקום לכולם 🙂 בטח שאין צורך בממרפקים.

  עדיין מה שהבהרת לי זה שכשאנחנו מתרגלים לדבר מסוים הוא הופך ברור מאליו. וואלה השוק הזה באמת הוא זכות
  🙂
  מעבר לכך, אתמול ישבתי ובניתי לי אתר, בידיוק בזמן (אבל בידיוק!!) רכישת הדומיין קיבלתי מייל ממך.. שהיה על מה? רכישת דומיינים!! (ועוד החלפת תוכנית – מעולה!!)
  אז המון תודה על הכל. לי את מאוד עוזרת.
  שהשפע, השימחה והקלילות ימשיכו לזרום אליך!
  שבוע מצוין
  אלכסנדרה

  [הגב]

  ליאון Reply:

  הי אלכסנדרה,
  לפי השם יתכן ואנו מכירים מהעבר, אם לא אז כנראה טעיתי בשם ועל כך סליחה,
  ליאון

  [הגב]

שלח תגובה