הבהלה….לאתר(לזהב)…או…המבוהלים מהאתר

הבהלה….לאתר(לזהב)…או…המבוהלים מהאתר

כמו בכל דבר בחיים, העולם מתחלק ל – 3 סוגים של אנשים:

כאלו שמעולם לא שמעו על מחשב ו/או אין להם מחשב

כאלו שמבוהלים ומפחדים מעולם האינטרנט והאתרים ובטוחים שאין סיכוי שהם ידעו מאיפה להתחיל, שכולם מדברים בשפה של מומחים ובעצם כולם מומחים, שלכולם יש פז"מ (ניסיון) של שנים ואין שום סיכוי להדביק את הפער, לא באמת ברור מי יודע ומי לא, מפחדים לשאול כדי שלא יחשבו שהם לא מבינים כלום, ואם כבר מבינים שצריך משהו אז כל אנשי "המקצוע" מדברים על עלויות של אלפי דולרים.

וכאלו שרצים אחרי העולם הזה ומבינים…שבעולם של היום ושל המחר אין סיכוי לעסק בלי נוכחות אינטרנטית !

אנחנו שבויים בקלישאות "שהזול הוא יקר" ומשלמים ביוקר רק כדי להיות שם כשלמעשה, היום, אפשר להקים אתר אינטרנט מקצועי עצמאי מעוצב, עם תוכן ואמירה משלנו, עם אפשרות לשלוט בתוכן ובמראה והכל בכלים חינמיים הקיימים ברשת.

הדגש הוא על הכלים החינמיים ועל האפשרות לעשות זאת בעצמנו.

הרעיון להקים אתר בעצמנו בא מההתנהלות האינטרנטית כיום שעליה הותבע המינוח וב 2.0 (Web 2.0) אשר מתייחס לדור השני של שירותי האינטרנט. זהו דור (אל נטעה , אנחנו בתוכו, אנחנו דור 2.0) אשר שם למטרה את יכולת השיתוף והביטוי העצמי של הגולשים בעצמם, ללא תלות במנהלי אתרים. הרעיון הוא ליצור תוכן דינמי, עדכני בעצמנו ולשתף בו את הגולשים וליצור מערת יחסים אישית יותר אפילו באינטרנט .

ובכן, לא צריך להבין במחשבים ולא צריך להיות חיית אינטרנט כדי להצליח, כל אחד יכול

קיימות כיום מערכות בעלות ממשק ניהול ידידותי, מאוד מתקדם, עם שליטה מלאה שלנו על התוכן, תמונות וידאו, אודיו, טפסי הרשמה ועוד….מערכות שלא שייכות לאף אחד, הן עצמאיות, הן חינמיות ופשוט אפשר להשתמש בהן. המערכות הללו מכילות תוספים מיוחדים ופונקציות נפלאות שכולן פתוחות לכל אחד (המערכות נכתבות בקוד פתוח כך שהמון אנשים טובים מפתחים תוספים ופונקציות שמשפרות ומייעלות, כל הזמן מתעדכנות, אבטחת התוכן משתפרת מרגע לרגע….)

קיימות גם מערכות חינמיות של בלוגים "מוכנים" אשר מאפשרים לגולשים לבטא את עצמם, להציג את העסק שלם ועוד ועוד….המערכות האלו מצויינות אך מוגבלות באפשרויות ונתונות "למדיניות" של הפורטל, כמו כן, השם של האתר הוא אינו השם האורגני שהיינו רוצים לפתח, בד"כ השם שלנו מתווסף לשם הפורטל. דבר נוסף הוא עיניין המוגבלות במספר ה"תוספים" שניתן לצרף להם, לעיתים תוספים אלו הם "האלמנט החסר".

ובכן, עלינו להפנים ולהבין כי הטרנד השתנה והעולם הפך ל "מטריקס" אחד גדול.

יש המון ידע חינמי באינטרנט.
יש המון כלים מצויינים חופשיים ברשת ופתוחים לכל אחד.
יש המון סרטי הדרכה על איך לעשות כמעט כל דבר.

אנחנו צריכים לשים את עצמנו שם, ותת לעצמנו במה ולהתבטא….

אנחנו וב 2.0 (Web 2.0)

אם אהבתם שתפו גם אחרים…Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someoneTweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on LinkedIn0

אין תגובות עדיין... תהיה הראשון שמגיב!

שלח תגובה